Result list Stage 3 Sunday

  Women Elite (63 / 63) Time
  1. Alice Leake Aire 14:41
  2. Ursula Kadan OC Fürstenfeld 15:15 +0:34
  3. Charlotte Ward HALO/GBR 15:44 +1:03
  4. Tereza Novotná OK 99 Hradec Králové 15:51 +1:10
  5. Laura Ramstein OLC Graz 15:56 +1:15
  6. Anika Gassner Naturfreunde Wien 16:57 +2:16
  7. Anna Simkovics OLC Wienerwald 17:00 +2:19
  8. Marie Maier OLC Graz 17:05 +2:24
  9. Johanna Öberg OK Linné 17:54 +3:13
  10. Tina Tiefenböck Naturfreunde Wien 17:56 +3:15
  11. Eszter Mantuano Tabani Spartacus 18:06 +3:25
  12. Julia Néda Tipo 18:28 +3:47
  13. Ylvi Kastner Naturfreunde Wien 18:40 +3:59
  14. Maya Kastner Naturfreunde Wien 18:51 +4:10
  15. Dora Zeiner OLC Graz 19:18 +4:37
  16. Eliška Hájková SK Kamenice 19:25 +4:44
  17. Gudrun Englmaier OLC Wienerwald 19:40 +4:59
  18. Zsofia Nagy Tabani Spartacus 19:46 +5:05
  19. Szilvia Takács Tipo 19:51 +5:10
  20. Aniko Koren Tabani Spartacus 19:58 +5:17
  21. Katarina Kotrlova SK Sandberg 20:03 +5:22
  22. Sladjana Perac OLC Wienerwald 20:11 +5:30
  23. Nelli Hajdu Tipo 20:33 +5:52
  24. Rita Tiefenböck Naturfreunde Wien 20:34 +5:53
  25. Viktória Kostercová ŠK Sandberg 20:35 +5:54
  26. Michaela Gigon OLT Transdanubien 20:43 +6:02
  27. Evalin Brautigam 20:44 +6:03
  28. Katerina Skarkova NF Wien 21:03 +6:22
  29. Sofia Calvet Naturfreunde Wien 21:16 +6:35
  30. Monika Molnárová Kobra Bratislava 21:17 +6:36
  31. Antonija Orlić 21:26 +6:45
  32. Imola Rajmon Tabani Spartacus 21:30 +6:49
  33. Karin Leonhardt OC Fürstenfeld 21:49 +7:08
  34. Sabine Wareyka WAT 22:31 +7:50
  35. Anna Ladenstein OLC Wienerwald 22:48 +8:07
  36. Anna Reiter-Kocher OLT Transdanubien 23:04 +8:23
  37. Anni Berger Orienteering Klosterneuburg 23:09 +8:28
  38. Marina Skern NF Wien 23:31 +8:50
  39. Olga Jerkovic Peric OK Kapela 23:46 +9:05
  40. Jana Hnilica OLT Transdanubien 23:52 +9:11
  41. Magda Hrnčířová SK Studenec 24:27 +9:46
  42. Eva Borsitzky HSV OL Wiener Neustadt 24:33 +9:52
  43. Katharina Krail WAT 25:49 +11:08
  44. Elisabeth Krail WAT 25:54 +11:13
  45. Carina Veitsberger OLT Transdanubien 26:42 +12:01
  46. Lea Hnilica OLT Transdanubien 26:43 +12:02
  47. Anita Seeböck HSV OL Wiener Neustadt 26:45 +12:04
  48. Pia Grünberger Orienteering Klosterneuburg 27:00 +12:19
  49. Julia Six OLT Transdanubien 27:28 +12:47
  50. Kathrin Fabian WAT 27:46 +13:05
  51. Dafna Noiman HaSharon 27:51 +13:10
  52. Christina Traint HSV OL Wiener Neustadt 27:54 +13:13
  53. Maria Tulban Wat-OL 27:55 +13:14
  54. Gabriele Tobler- Egger FUN-OL NÖ 28:15 +13:34
  54. Herlinde Hinterplattner MTV Hernals 28:15 +13:34
  56. Elise Masopustova SK Praga 28:28 +13:47
  57. Julia Sivriver o-void 28:37 +13:56
  58. Melinda Ymsén HSV Pinkafeld 29:49 +15:08
  59. Nina Glentzer-Siegert WAT 29:56 +15:15
  60. Veronika Piskorz WAT 33:39 +18:58
  Kathrin Kollndorfer HSV Großmittel DNS
  Marlene Berger Orienteering Klosterneuburg DNS
  Tereza Janošíková SK SEVERKA ŠUMPERK DNS
  Men Elite (75 / 75) Time
  1. Tim Robertson Koovee 15:01
  2. Jakub Glonek SK Kamenice 15:36 +0:35
  3. Franz Glaner WAT.OL 15:41 +0:40
  4. Krisztian Liszka Tabani Spartacus 15:43 +0:42
  5. Gernot Ymsén HSV Pinkafeld 15:47 +0:46
  6. Jonáš Hubáček OOB TJ Slovan Luhačovice 16:00 +0:59
  7. Zoltan Bujdoso Tabani Spartacus 16:30 +1:29
  8. Murray Strain Interløpers 16:36 +1:35
  9. Aron Bako Tabani Spartacus 16:41 +1:40
  10. Sebastian Šafka SK Kamenice 16:57 +1:56
  11. Markus Plohn HSV OL Wiener Neustadt 17:02 +2:01
  11. Matthias Leonhardt OC Fürstenfeld 17:02 +2:01
  13. Wolfgang Siegert WAT 17:20 +2:19
  14. Roland Fesselhofer WAT 17:22 +2:21
  15. Stanislav Mokrý SK Zabovresky Brno 17:30 +2:29
  16. Filip Kubina SK Sandberg 17:33 +2:32
  17. Jakob Pauser HSV OL Wiener Neustadt 17:42 +2:41
  18. Pierre Kaltenbacher HSV OL Wiener Neustadt 17:55 +2:54
  19. Štěpán Mudrák OOB TJ Slovan Luhačovice 17:59 +2:58
  20. Jakob Wolfram Naturfreunde Wien 18:00 +2:59
  21. Georg Wittberger HSV OL Wiener Neustadt 18:06 +3:05
  22. Xander Berger Orienteering Klosterneuburg 18:11 +3:10
  23. Sandro Schachner SU Schöckl Orienteering 18:25 +3:24
  24. Albin Ridefelt OK Linné 18:43 +3:42
  25. Lukas Wieser HSV Pinkafeld 18:49 +3:48
  26. Maximilián Kubík TJ Rapid Bratislava 18:59 +3:58
  27. Julius Tesarek Naturfreunde Wien 19:14 +4:13
  28. Edi Ocvirk OK Japetic 19:22 +4:21
  29. Benjamin Altmann OLC Wienerwald 20:16 +5:15
  30. Peter Nagy Tabani Spartacus 20:21 +5:20
  31. Daniel Bichl WAT 20:30 +5:29
  32. Simon Tobler FUN-OL NÖ 20:33 +5:32
  33. Thomas Fabian WAT 20:53 +5:52
  34. Nikolaus Euler-Rolle Naturfreunde Wien 20:54 +5:53
  35. Peter Gonczi Tipo 21:06 +6:05
  36. Thomas Radon Naturfreunde Wien 21:07 +6:06
  37. Keve Gonczi Tipo 21:30 +6:29
  38. Stepan Hrobar Magnus Orienteering 22:01 +7:00
  39. Bernhard Koiser HSV OL Wiener Neustadt 22:03 +7:02
  40. Oliver Calvet Naturfreunde Wien 22:06 +7:05
  41. Kelen Klement Tabani Spartacus 22:09 +7:08
  42. Atanas Boyarov Compass Cross Ruse 22:17 +7:16
  43. Max Pietsch Naturfreunde Wien 22:36 +7:35
  44. Stephan Seeböck HSV OL Wiener Neustadt 22:52 +7:51
  45. Stefan Traint HSV OL Wiener Neustadt 22:57 +7:56
  46. Mikhail Grozak 23:25 +8:24
  47. Andreas Mayer OLC Wienerwald 23:39 +8:38
  47. Thomas Ballik WAT 23:39 +8:38
  49. Hannes Kolar Naturfreunde Wien 23:40 +8:39
  50. David Aloni o-void 23:56 +8:55
  51. Radomír Mielec OOB TJ Baník Ostrava 24:42 +9:41
  52. Thomas Neuhold Orienteering Klosterneuburg 25:23 +10:22
  53. Hannes Hnilica OLT Transdanubien 25:34 +10:33
  54. Robert Brettner-Messler Naturfreunde Wien 26:23 +11:22
  55. Gustav Greiner SU Schöckl Orienteering 26:24 +11:23
  56. Florian Resch Orienteering Klosterneuburg 26:26 +11:25
  57. Dirk Deubel Naturfreunde Wien 26:31 +11:30
  58. Thomas Hack WAT 27:43 +12:42
  59. Mario Leitner OLT Transdanubien 27:45 +12:44
  60. Markus Adenstedt Orienteering Klosterneuburg 28:05 +13:04
  61. Markus Mörth OLT Transdanubien 29:23 +14:22
  62. Harald Schweighofer OLT Transdanubien 29:56 +14:55
  63. Burkhard Hampl WATV 31:01 +16:00
  64. Jörg Toman HSV OL Wiener Neustadt 32:18 +17:17
  65. William Kaminger Orienteering Klosterneuburg 32:36 +17:35
  66. Roman Schuh Orienteering Klosterneuburg 32:47 +17:46
  67. Constantin Kirchmeir HSV OL Wiener Neustadt 35:05 +20:04
  68. Attila Szabó WAT 36:04 +21:03
  Andreas Slateff OLC Wienerwald MP
  Marius Poirson WAT MP
  Niklas Brantner HSV OL Wiener Neustadt MP
  Peter Berger Orienteering Klosterneuburg MP
  Dominik Lapornik HSV Großmittel DNS
  Leopold Kühschelm Berliner Turnerschaft DNS
  William Lind Malungs OK Skogsmårdarna DNS
  Women Open (16 / 16) Time
  1. Ida Pauser HSV OL Wiener Neustadt 17:47
  2. Carina Kradischnig OLC Graz 18:17 +0:30
  3. Lisa-Sophie Fischer Orienteering Klosterneuburg 20:03 +2:16
  4. Claudia Candotti 20:28 +2:41
  5. Natalia Klöckl 20:34 +2:47
  6. Anita Gerstenmayer 21:28 +3:41
  7. Maria Piffer 22:52 +5:05
  8. Iris Barborik 22:54 +5:07
  9. Julie Laverock MDOC 23:25 +5:38
  10. Linda Horcickova SK UP Olomouc 23:40 +5:53
  11. Judith Zehetgruber 25:28 +7:41
  12. Sandra Bergant Vidakovic OK Kapela 26:10 +8:23
  13. Laura Cox Wato 30:11 +12:24
  14. Nadja Mayer NF Wien 31:20 +13:33
  15. Luisella Turri Trent-o 34:31 +16:44
  16. Elise Reifeltshammer WAT 35:11 +17:24
  Men Open (19 / 19) Time
  1. Jozef Pelikán Slovakia 16:04
  2. David Ales Slovan Luhacovice 18:05 +2:01
  3. Florian Vacek The Sloths 19:08 +3:04
  4. Thomas Wieser 19:34 +3:30
  5. Thomas Holzmüller 19:39 +3:35
  6. Milos Jaksic OK Dif 20:38 +4:34
  7. Klaus Kramer GO Harzberg / Bad Voeslau 20:44 +4:40
  8. Alexander Blauensteiner 21:14 +5:10
  9. Thomas Gittmaier HSV-Ried 21:17 +5:13
  10. Nikola Perac OLC Wienerwald 21:40 +5:36
  11. Alexander Wiltzsch 22:10 +6:06
  12. Alexander Weigl 22:12 +6:08
  13. Clemens Moser The Sloths 23:26 +7:22
  14. Petr Horcicka SK UP Olomouc 25:03 +8:59
  15. Alexander Dadic 27:15 +11:11
  16. Stefan Zagler 27:32 +11:28
  Florian Spechtenhauser DNS
  Mark Prior DNS
  Michael Wendler OLC Graz DNS
  Women Youth (14 / 14) Time
  1. Emily Adenstedt ORK 11:03
  2. Zsuzsa Gonczi Tipo 12:52 +1:49
  3. Kiara-Sophie Piskorz WAT 13:06 +2:03
  4. Livia Radon NF Wien 14:04 +3:01
  5. Corinna Biel Naturfreunde Wien 14:17 +3:14
  6. Tanja Klöckl Orienteering Klosterneuburg 17:19 +6:16
  7. Viktoriya Valyavka Cardinal 24:56 +13:53
  8. Anna Skern NF Wien 26:58 +15:55
  9. Miriam Veitsberger OLT Transdanubien 28:03 +17:00
  10. Zoe Radon NF Wien 28:58 +17:55
  11. Katja Berger Orienteering Klosterneuburg 38:59 +27:56
  12. Marie Egger FUN-OL NÖ 42:31 +31:28
  13. Selina Skern NF Wien 49:06 +38:03
  14. Merryn Millard WAT 1:14:29 +63:26
  Men Youth (15 / 15) Time
  1. Marton Csoboth Tabani Spartacus 9:34
  2. Mark Bujdoso Tabani Spartacus 9:42 +0:08
  3. Kilian Degen HSV Pinkafeld 9:58 +0:24
  4. Mihaly Csoboth Tabani Spartacus 10:13 +0:39
  5. Jacopo Stöcher Wat-OL 11:49 +2:15
  6. Niklas Ochenbauer HSV OL Wiener Neustadt 11:55 +2:21
  7. Simon Ballik WAT 13:36 +4:02
  8. Paul Degen HSV Pinkafeld 15:48 +6:14
  9. Theo Dobler MTV Hernals 16:15 +6:41
  10. David Pedenzini Società sportiva crea rossa di Marter, Roncegno 17:06 +7:32
  11. Peo Adenstedt Orienteering Klosterneuburg 18:42 +9:08
  12. Nikolaus Hinterplattner MTV Hernals 20:00 +10:26
  13. Linus Dobler MTV Hernals 24:03 +14:29
  14. Elias Ballik WAT 24:05 +14:31
  15. Samuel Morris 32:21 +22:47
  W45 (30 / 30) Time
  1. Barbara Kastner NF Wien 14:46
  2. Eva Ocvirk OK Japetic 17:22 +2:36
  3. Sonja Ecke-Wihan WAT 17:40 +2:54
  4. Christine Calvet Naturfreunde Wien 18:00 +3:14
  5. Sonja Hnilica OLT Transdanubien 18:41 +3:55
  6. Claudia Bonek Naturfreunde Wien 18:46 +4:00
  7. Ulrike Tiefenböck Naturfreunde Wien 19:01 +4:15
  8. Barbara Adenstedt Orienteering Klosterneuburg 19:24 +4:38
  9. Sonja Wlcek Wat-OL 19:58 +5:12
  10. Orsolya Magyari Tipo 20:02 +5:16
  11. Gislind Berger Orienteering Klosterneuburg 20:14 +5:28
  12. Hedi Berger Orienteering Klosterneuburg 20:31 +5:45
  13. Judit Resch Orienteering Klosterneuburg 20:39 +5:53
  14. Katja Gassner Naturfreunde Wien 20:44 +5:58
  15. Elisabeth Kirchmeir HSV OL Wiener Neustadt 21:39 +6:53
  16. Silke Hochwieser OLT Transdanubien 24:01 +9:15
  17. Doris Exler OLT Transdanubien 24:25 +9:39
  18. Renate Biel-Pretting Naturfreunde Wien 25:14 +10:28
  19. Gaby Finder OLC Wienerwald 26:19 +11:33
  20. Ingrid Kaminger Orienteering Klosterneuburg 27:13 +12:27
  21. Margit Kovacs OLT Transdanubien 30:36 +15:50
  22. Anat Noiman HaSharon 31:39 +16:53
  23. Sandra Dornstauder HSV OL Wiener Neustadt 34:11 +19:25
  24. Orian Dagan 36:57 +22:11
  25. Cosima Six OLT Transdanubien 42:50 +28:04
  Christine Grünberger Orienteering Klosterneuburg MP
  Guni Palme OLC Wienerwald MP
  Helga Tezarek Orienteering Klosterneuburg MP
  Jutta Pietsch-Grabner Naturfreunde Wien MP
  Orit Rainhartz Galilee MP
  M45 (49 / 49) Time
  1. Ferri Gassner Naturfreunde Wien 15:43
  2. Michael Stockmayer HSV OL Wiener Neustadt 15:51 +0:08
  3. Martin Veitsberger OLT Transdanubien 16:26 +0:43
  4. Peter Bonek Naturfreunde Wien 16:38 +0:55
  5. Eric Morris 16:49 +1:06
  6. Martin Hajdu Tipo 17:05 +1:22
  7. Günther Kroupa Naturfreunde Wien 18:32 +2:49
  8. Thomas Hlosta NF Wien 18:33 +2:50
  9. Robert Orehoci SprintAddicts 18:44 +3:01
  10. Martin Grünberger Orienteering Klosterneuburg 18:45 +3:02
  11. Roland Reisenberger Orienteering Klosterneuburg 18:51 +3:08
  12. Klaus Degen HSV Pinkafeld 18:59 +3:16
  13. Felix Hofstätter NF Wien 19:00 +3:17
  14. Werner Pietsch Naturfreunde Wien 19:15 +3:32
  15. Ziv Noiman HaSharon 19:20 +3:37
  16. Erich Göschl OLC Wienerwald 19:22 +3:39
  17. Christian Friedinger HSV Langenlebarn 19:33 +3:50
  18. Thomas Täuber OLT Transdanubien 19:35 +3:52
  19. Hans Borsitzky HSV OL Wiener Neustadt 19:40 +3:57
  20. Stephan Puchegger WAT 19:49 +4:06
  21. Emanuel Braun HSV OL Wiener Neustadt 20:10 +4:27
  22. Thomas Hnilica OLT Transdanubien 20:11 +4:28
  23. Erik Adenstedt Orienteering Klosterneuburg 20:17 +4:34
  24. Harald Lipphart-Kirchmeir HSV OL Wiener Neustadt 20:44 +5:01
  25. Axel Biel Naturfreunde Wien 20:52 +5:09
  26. Michael Grill Naturfreunde Wien 21:40 +5:57
  27. Yaniv Rainhartz Galilee 21:41 +5:58
  28. Philip Johnston-Davis RAFO 21:59 +6:16
  29. Gyula Szarvas MEAFC 22:35 +6:52
  30. Georg Dobler MTV Hernals 22:43 +7:00
  31. Dejan Cvorovic PD Pobeda 22:57 +7:14
  32. Josef Hilbert NF Wien 23:10 +7:27
  33. Wolfgang Pietsch Naturfreunde Wien 23:24 +7:41
  34. Mario Schiefer WAT 24:31 +8:48
  35. Martin Friedl NF Wien 26:07 +10:24
  36. Robert Altmann OLC Wienerwald 26:14 +10:31
  37. Markus Sterba Orienteering Klosterneuburg 26:23 +10:40
  38. Peter Rudi Egri Testedzo Club 27:11 +11:28
  39. Hampl Manfred WATV 28:01 +12:18
  40. Georg Wiesinger Naturfreunde Wien 30:43 +15:00
  41. Alexander Schramek Orienteering Klosterneuburg 31:26 +15:43
  42. Wolfgang Schüller Orienteering Klosterneuburg 35:22 +19:39
  43. Thomas Hösel union dirtrun.company 39:56 +24:13
  Alexander Srb WAT MP
  Nikolaus Adenstedt Orienteering Klosterneuburg MP
  Clemens Kahler Naturfreunde Bruck a.d. Leitha DNS
  Hannu Hautala Pohti Ski Team DNS
  Markus Gatschnegg OLC Wienerwald DNS
  Wolfgang Waldhäusl Naturfreunde Wien DNS
  W55 (17 / 17) Time
  1. Birgit Gollmann Naturfreunde Wien 14:14
  2. Louise Capper Lakeland 14:32 +0:18
  3. Tamara Denysenko Cardinal 16:52 +2:38
  4. Pascale Martin Raid Orientation Paris 17:11 +2:57
  5. Elisabeth Knapp Orienteering Klosterneuburg 17:31 +3:17
  6. Janet Leake Ebor 17:41 +3:27
  7. Traude Fesselhofer HSV OL Wiener Neustadt 19:28 +5:14
  8. Sabine Hilbert NF Wien 19:33 +5:19
  9. Eva Türk HSV Großmittel 20:32 +6:18
  10. Sabine Hofstätter NF Wien 20:46 +6:32
  11. Daniela Schenk Thurgorienta 23:30 +9:16
  12. Irene Müller Orienteering Klosterneuburg 24:00 +9:46
  13. Elke Kröppl HSV Großmittel 26:01 +11:47
  14. Hannelore Schreiber HSV Langenlebarn 27:03 +12:49
  15. Brigitta Mayer HSV Großmittel 34:43 +20:29
  16. Christa Dobler MTV Hernals 1:20:13 +65:59
  Herta Pamlitschka WAT DNS
  M55 (34 / 34) Time
  1. Dirk Deijgers 14:31
  2. Joachim Friessnig OC Fürstenfeld 14:58 +0:27
  3. Hanspeter Schenk Thurgorienta 15:08 +0:37
  4. Günter Kradischnig OLC Graz 15:53 +1:22
  5. Josef Zapletal NF Wien 15:56 +1:25
  5. Wolfgang Kradischnig Naturfreunde Linz 15:56 +1:25
  7. Werner Purgathofer OLG Ströck Wien 16:27 +1:56
  8. Jan Ivansson OLC Stubai 17:09 +2:38
  9. Georg Gittmaier HSV-Ried 17:41 +3:10
  10. Graham Capper Lakeland 18:08 +3:37
  11. Paul Grün OLG Ströck Wien 18:22 +3:51
  12. Patrick Murphy BOC 18:39 +4:08
  13. Frederic Genevois NF Wien 19:04 +4:33
  14. Huemer Meinrad WAT 19:59 +5:28
  15. Horst Mayer SSV Hallein-Neualm 20:18 +5:47
  16. Andrew Cox Wato 20:22 +5:51
  17. Billroth Georg Orienteering Klosterneuburg 20:28 +5:57
  18. Stefan Drage HSV OL Wr Neustadt 22:21 +7:50
  19. Lundberg Urban Orienteering Klosterneuburg 22:32 +8:01
  20. Werther Wolfgang WATV 22:52 +8:21
  21. Werner Burmann OLC Wienerwald 23:16 +8:45
  22. Praeceptor Rainer Orienteering Klosterneuburg 23:29 +8:58
  23. Harald Blauensteiner 24:50 +10:19
  24. Schuster Helmut OLT Transdanubien 24:57 +10:26
  25. Tim Skern NF Wien 25:00 +10:29
  26. Kainzbauer Josef WAT 25:11 +10:40
  27. Seiner Siegfried Orienteering Klosterneuburg 32:35 +18:04
  28. Radil Klaus WAT 32:38 +18:07
  29. Siegert Reinhard WAT 33:20 +18:49
  30. Kochmann Günther WAT 35:41 +21:10
  31. Srb Walter WAT 39:48 +25:17
  Amit Hadad DNS
  Köck Erwin HSV OL Wiener Neustadt DNS
  Wilhelm Tiefenböck Naturfreunde Wien DNS
  W65 (2 / 2) Time
  1. Sheila Strain East Lothian Orienteers 19:34
  2. Ingrid Petersson OLT 24:30 +4:56
  M65 (7 / 7) Time
  1. Bernt Johansson OLC Stubai 17:32
  2. Robin Strain East Lothian Orienteers 17:38 +0:06
  3. Hubert Lukaseder HSV Langenlebarn 19:01 +1:29
  4. Heinz Czembirek MTV Hernals 23:17 +5:45
  5. Klaus Holzinger HSV Großmittel 27:01 +9:29
  Emanuel sen. Braun HSV OL Wiener Neustadt DNS
  Erwin Schweifer HSV OL Wiener Neustadt DNS
  Team Challenge (7 / 7) Time
  1. Tim / Martin / Jedert OK Brežice junior 14:08
  2. Isabelle Wabnegger 15:28 +1:20
  3. Anica / Bojan OK Brežice 16:26 +2:18
  4. Christina / Florian Bellevue 18:54 +4:46
  5. Sofie Altmann 45:20 +31:12
  Martina + Katrin MP
  Isabelle / Luc / Alicia DNS
  Newcomers Time
  1. Bernhard Rauch 12:50
  2. Harald Gesierich 16:47 +3:57
  3. Elisabeth Zagler-Blieweis 17:25 +4:35
  4. Clara Fichtinger 18:05 +5:15
  5. Mira 20:18 +7:28
  6. Christina Broinger OLC Wienerwald 20:22 +7:32
  7. Carlos Rodrigues 20:26 +7:36
  8. Claudia Eder 21:24 +8:34
  9. Antonia Hartl HSV-Ried 22:02 +9:12
  10. Hoa OLC Wienerwald 22:58 +10:08
  11. Isabel Wieser 23:27 +10:37
  12. Nicoleh Halanek 23:37 +10:47
  13. Valentin Fheodoroff 24:00 +11:10
  14. Herwig Hierzegger Wiener Akadem  TV 24:54 +12:04
  15. Robin 26:24 +13:34
  16. Felix Borsitzky HSV OL Wiener Neustadt 31:35 +18:45
  17. Karin Sulz OLC Wienerwald 31:44 +18:54
  18. Viktoria Tanczer 37:15 +24:25
  Thomas Pöll MP

Partners

Special thanks go to our partners for supporting the Vienna O Challenge 😊